Antrokai mokosi plaukti

Nuo 2017 metų rugsėjo iki 2018 metų sausio mėnesio Vilniaus „Žiburio“ pradinės mokyklos antrų klasių mokiniai dalyvavo Vaikų mokymo plaukti projekte „Mokomės plaukti ir saugiai elgtis vandenyje”. Šį projektą inicijuoja ir finansuoja Lietuvos plaukimo federacija (LPF) kartu su Kūno kultūros ir sporto departamentu (KKSD), Švietimo ir mokslo ministerija, Vilniaus miesto savivaldybė. Šiais metais Vilniuje mokėsi plaukti daugiau nei 800 antrokų. Pagal statistiką plaukti moka tik kas penktas Lietuvos gyventojas. Pagrindinis projekto tikslas – situaciją keisti, suteikiant mažiesiems šalies gyventojams galimybę įgyti plaukimo įgūdžių. Pamokų metu mokiniai ne tik įgijo plaukimo pagrindų, bet ir mokėsi įveikti baimes, saugiai elgtis vandenyje bei šalia jo.

2018 metų sausio 26 dieną antrokams buvo įteikti plaukimo pažymėjimai. Juos įteikė Vilniaus moksleivių sveikatos centro direktorius, plaukikas, nacionalinis čempionas ir rekordininkas, buvęs olimpietis Vytautas Janušaitis.