Kalėdos mokykloje

Per baltas pusnis, mažais žingsneliais į mūsų mokyklą, į mūsų šeimas, į mūsų širdis atkeliauja šv. Kalėdos.

2018 m. gruodžio 21-os rytmetį šv. Kalėdų nuotaika sukvietė visus mokytojus į aktų salę. Susirinkusieji išgirdo fleitininkus (2b klasės mokinius paruošė mokytoja Ligita N.), išvydo kalėdinį vaidinimą (3a klasės mokinius paruošė Vita T.) bei mokytojų ansamblio muzikinį pasirodymą. Mokytojai išklausė jautrius ir širdingus direktorės Linos sveikinimus bei Vilniaus Visų Šventųjų parapijos vikaro kun. Daniel Narkun linkėjimus, kviečiančius nepamesti tikrosios Kalėdų prasmės. Rytinis pasibuvimas baigėsi kalėdaičio laužymu bei ramiais pašnekesiais. Tuo tarpu, jau trečius metus, pamokas mokiniams vedė Vilniaus licėjaus gimnazistai, kuriuos atlydėjo mokytojas Ernestas.

Visa, kas gražu ir prasminga, visa, kas neša sėkmę, telydi Jus per šv. Kalėdas ir Naujuosius 2019-uosius metus! Te laukiantys darbai bus lengvesni, tikslai greičiau pasiekiami, o kelyje į juos sutikti žmonės ne tik bendrakeleiviai, bet ir bendraminčiai.

I vieta konkurse

Džiaugiamės mūsų mokyklos mokinės pergale antrų klasių mokinių tarptautinio nuotolinio vaizdo reportažų anglų kalba konkurse ,,Mano geriausias draugas 2018“. I vietą konkurse laimėjusiame video klipe 2a klasės mokinė Viltautė angliškai pasakoja apie savo geriausią draugę Lijaną ir dalinasi tuo, kas yra tikra draugystė.

Konkurso organizatoriai vertino mokinių kalbos taisyklingumą, tarimą, temos dėstymo nuoseklumą ir video klipo originalumą. Pagal visus kriterijus surinkti aukščiausi balai. Mokines konkursui parengė ir vaizdo reportažą sukūrė anglų kalbos mokytoja Renata ir šokio mokytojas Šarūnas.

Knygos diena

Gruodžio 13 dieną mokykloje vyko Knygos diena. Nuo pat ryto aktų salėje šurmuliavo skaitytų knygų veikėjai – mokiniai žiūrėjo spektaklį sukurtą pagal K. Kasparavičiaus knygą ,,Trumpos istorijos“. Bibliotekoje vyko leidyklos ,,Nieko rimto“ knygų mugė, kurioje mokiniai galėjo įsigyti mėgstamų rašytojų knygų. 1–2 klasių mokiniai kūrė eilėraščių knygelę – dailyraščiu rašė poetų sukurtas posmus, piešė jiems iliustracijas. 3–4 klasių mokiniai plakatuose pristatė Lietuvos įžymius rašytojus ir jų kūrybą. Dienos kulminacija – raiškiojo skaitymo konkursai klasėse. Patys šauniausi klasių skaitovai deleguojami į mokyklos raiškiojo skaitymo konkursą.

Ačiū mokytojoms Laimutei, Violetai, Irminai, Gražinai P. ir Renatai už šauniai organizuotą KNYGOS dieną!

Ledo planeta

Gruodžio 12 dieną 4c klasės mokiniai ir klasės mokytoja Kristina dalyvavo Vilniaus Prano Mašioto pradinės mokyklos organizuojamoje respublikinėje konferencijoje „Kuo didžiuojasi mano mokykla? Atrask, pamatyk, tyrinėk, sužinok“. Konferencija vyko Vilniaus miesto savivaldybės centrinėje bibliotekoje. Simonas, Rusnė, Arnas, Urtė ir Tautvydas pristatė pateiktį apie vandenį ir paaiškino, kaip atlikti bandymą „Ledo planeta“. Bandymo pabaigoje mokiniai kvietė visus drąsiai kurti, fantazuoti ir eksperimentuoti. Konferencijos dalyviams buvo įteikta padėka ir atminimo dovanėlės!

Sporto ir sveikatingumo diena

Lapkričio 27 dieną mokykloje tvyrojo olimpinė dvasia – sporto ir sveikatingumo diena. Nuo pat ryto visus mokinius pasimankštinti gryname ore pakvietė mokytojas Šarūnas. Nuotaikingai pajudėję ir įgavę energijos pirmokai ir antrokai gamino olimpinius žiedus, o trečiokai ir ketvirtokai kūrė eiles ir puošė sporto šakų simboliais vazas. Tačiau didžiausios aistros virė sporto salėje, kur vyko estafečių varžybos. Komandos susirungė šokinėdamos per lankus ir šokdynes, varydamos kamuolį ir net „sodindamos bulves“. Dienai pasibaigus visi mokiniai ne tik sustiprėjo fiziškai, bet įgijo žinių apie sveiką gyvenseną ir olimpines žaidynes.

Žiburys gamtoje

Vilniaus „Žiburio“ pradinė mokykla įgyvendino Visuomenės aplinkosauginio švietimo

projektą „Žiburys gamtoje“. Lapkričio 29 dieną projekto veiklas apibendrino mokykloje vykusi gamtamokslinė pradinių klasių mokytojų konferencija. Konferencijos pirmoje dalyje gerąja patirtimi dalinosi mokyklos svečiai – Vilniaus „Šviesos“ ir Širvintų pradinių mokyklų, Vilniaus „Ąžuolyno“ ir  Vilniaus šv. Kristoforo progimnazijų bei VIMS: Vilnius International Meridian School mokytojai. Pranešimuose mokytojai pasakojo apie probleminio ugdymo metodą, pristatė kaip pažinti ir tyrinėti mus supančią aplinką, dalinosi idėjomis kaip prasmingai įrengti žaliąsias erdves. Antroje konferencijos dalyje mokytojai praktiškai atliko įvairius bandymus. Mūsų mokyklos mokytojos Gražina, Ignė ir Kristina pasiūlė konferencijos dalyviams sužinoti daugiau apie magnetą, ragino drąsiai sujungti elektros grandinę ir ištirti įvairių medžiagų tirpumą vandenyje. Šiuos bandymus dabar galės atlikti visi mūsų mokyklos mokiniai, nes mokytojos paruošė pamokų pristatymus ir veiklos lapus.

Antrokų viktorina skirta Lietuvos 100 – mečiui

2018 metais lapkričio 14–15 dienomis mokykloje vyko antrokų viktorina skirta Lietuvos 100 – mečiui. Visi antrų klasių mokiniai išbandė savo jėgas ir pademonstravo žinias apie Lietuvos miestus, žmones, upes ir žymias vietas, atsakydami į klausimus naudojant plickers.com programą. Iš kiekvienos klasės buvo išrinkti penki teisingiausiai atsakę į klausimus mokiniai, kurie dalyvavo viktorinos finaliniame etape. Sveikiname viktorinos, kurią organizavo antrų klasių mokytojos, nugalėtojus:

I vieta – Vakarė (2a), Liepa (2b)

II vieta – Karolis (2b)

III vieta – Dovydas (2a), Andrėja (2a), Simona (2c)