Detektyvų klubas

KVIEČIAME Į 11-TUS METUS GYVUOJANTĮ KRITINIO IR LOGINIO MĄSTYMO BŪRELĮ „DETEKTYVŲ KLUBAS“!

BŪRELIO METU VAIKAI MOKYSIS:

• Kritiškai, logiškai, kūrybiškai ir nuosekliai mąstyti;
  • Nusistatyti tikslą ir susidaryti veiksmų planą tam tikslui pasiekti;
  • Planuoti savo darbą ir dirbti sistemingai;
  • Pagrįsti savo nuomonę, išklausyti kitus, dirbti komandoje;
  • Kelti hipotezes ir jas tikrinti;
  • Atsirinkti svarbiausią ir reikalingiausią informaciją;
  • Objektyviai vertinti aplinkybes ir daryti argumentuotas išvadas;
  • Pastabumo, atidumo ir susikaupimo;
  • Teisingai formuluoti klausimus.

Ypatingas dėmesys būrelio metu bus skiriamas kritinio mąstymo lavinimui.
Kas yra kritinis mąstymas ir kodėl būtina jį lavinti? Kritinis mąstymas – tai gebėjimas vertinti procesus, aplinką, įvykius, žmones remiantis faktais ir pagrįsta bei patikrinta informacija.

XXI amžiaus vaikui vienas iš būtiniausių įgūdžių yra gebėti kritiškai mąstyti. Tai lemia jo sėkmę ateityje, nes kritiškai mąstantis žmogus geba:

• Analizuoti informaciją;
  • Atskirti tiesą nuo melo;
  • Priimti efektyvius ir teisingus sprendimus šiame greitai besikeičiančios informacijos pasaulyje;
  • Vertinti aplinką, savo galimybes bei iš anksto numatyti savo veiksmų pasekmes.

Taip pat nemažas dėmesys bus skiriamas ir gebėjimui logiškai mąstyti, sistemingai dirbti, susikaupti, pastebėti detales, įsisavinti informaciją ir mokėti ją panaudoti.

BŪRELIO VEIKLOS IR JŲ TIKSLAI:

• Detektyvinių istorijų narpliojimas – kritinio ir loginio mąstymo lavinimui, sistemingo darbo įgūdžių ugdymui, teisingam klausimų formulavimui bei gebėjimui pagrįsti savo nuomonę ir daryti išvadas, susikaupimo lavinimui;
  • Protų mūšiai – akiračio ir pasaulėžiūros plėtimui, mokykloje įgytų žinių pakartojimui;
  • Tyrinėjimai ir eksperimentai – gebėjimo išsikelti hipotezes ir jas tikrinti tobulinimui, noro sužinoti kaip kas veikia sužadinimui;
  • Įvairios loginio ir kritinio mąstymo užduotys – savęs išbandymui ir tobulėjimui, kognityvinių įgūdžių lavinimui;
  • Kūrybinės užduotys – kūrybiškumui lavinti, saviraiškai.

Būrelio dalyvių amžius: 2-4 klasių mokiniai.
Užsiėmimai vyks mokykloje penktadienis 13.15 – 14.15 val.
Kaina:
– be NVŠ krepšelio 25 eur/mėn.
– su NVŠ krepšeliu 5 eur/mėn.

Registraciją į būrelį „Detektyvų klubas“ rasite čia.
Daugiau informacijos apie būrelį galite rasti čia.

Jeigu kiltų klausimų, visuomet galite susisiekti šiais kontaktais:
el.p. info@laikaskartu.lt
tel. +370 699 43469

Laukiame jaunųjų detektyvų prisijungiant prie būrelio!