„Bebro“ konkursas

Jau tradiciškai Vilniaus „Žiburio“ pradinė mokykla dalyvauja Informatikos ir informatinio mąstymo konkurse 1-12 klasių mokiniams „Bebras“, kuriam vadovauja Lietuvos „Bebro“ konkurso organizavimo komitetas. Konkursas tikslas – skatinti moksleivius intensyviau naudotis informacinėmis  technologijomis, sudominti jaunesniojo amžiaus vaikus informacinėmis technologijomis, kompiuteriais ir jų naudojimu mokymuisi.

Mūsų mokykla aktyviai dalyvauja „Bebro“ konkurse. Šiemet užduotis sprendė 295 mokiniai: 79 pirmokai, 67 antrokai, 80 trečiokų ir 69 ketvirtokai. Dėkojame visiems Vilniaus „Žiburio“ pradinės mokyklos mokiniams už aktyvų dalyvavimą „Bebro“ konkurse!

Dailaus rašto konkursas „Atrask rašto paslaptį“

Vilniaus „Žiburio“ pradinėje mokykloje gruodžio mėnesį vyko dailaus rašto konkursas „Atrask rašto paslaptį“ 2-4 klasių mokiniams, kurį organizuoja Vilniaus miesto savivaldybės administracijos Bendrojo ugdymo skyrius ir Vilniaus miesto pradinių klasių mokytojų metodinis būrelis. Šiandieniniame gyvenime raštas – vienas svarbiausių išsilavinimo bruožų, atskleidžiantis žmogaus raidą, vaizduotę, gabumus ir polinkius. Konkurso metu mokiniai demonstravo taisyklingo, aiškaus ir estetiško rašymo įgūdžius. Iš kiekvieno koncentro atrinkti mokiniai, kurių raštas dailiausias. Laureatais tapo ir mokyklą Vilniaus mieste atstovavo 2b klasės mokinė Agnietė (mokytoja Irena), 3a klasės mokinė Elzė (mokytoja Diana) ir 4b klasės mokinė Armantė (mokytoja Gražina). I etapo dailiausiai rašantiems mokiniams ir laureatams įteikiami diplomai ir prizai.

Kalėdų miestelis

Artėja didžiosios metų šventės. Jų laukimu alsuoja miesto gatvės ir aikštės, kalėdinės miesto eglės, gyvenamųjų namų langai. Vilniaus „Žiburio“ pradinės mokyklos mokiniai ir mokytojai tai pat laukia švenčių, kaip ir kasmet vis kitaip pasipuošia mokyklą. Šiemet mokiniai kūrė jaukią kalėdinio miestelio nuotaiką. Langus papuošė balti ir raudoni nameliai, o vidinę mokyklos eglę mediniai kalėdiniai nameliai. Mokyklos koridoriaus stenduose pakabinta pirmų klasių mokinių darbų paroda „Kalėdų miestelis“. Dėkojame Vilniaus „Žiburio“ pradinės mokyklos mokiniams ir jų mokytojoms už kalėdišką nuotaiką mokykloje!

Dalyvavimas konferencijoje „Atras, pažink, mąstyk, kurk“

Gruodžio 8 d. Vilniaus „Žiburio“ pradinės mokyklos 3c klasės mokinės Elzė ir Liepa dalyvavo nuotolinėje respublikinėje konferencijoje „Atrask, pažink, mąstyk, kurk“. Mokinės pristatė pranešimą gamtamoksline tema „Vanduo gali“. Mokinėms pasiruošti padėjo jų mokytoja Kristina.

Šią konferenciją organizavo Kaišiadorių Vaclovo Giržado progimnazija, bendradarbiaujant su Kaišiadorių švietimo ir sporto paslaugų centru. Konferencijos tikslai ir uždaviniai: ugdyti gamtamokslinės, patyriminės, ekologinės veiklos gebėjimus; formuoti praktinės veiklos įgūdžius, skatinti pažinti gamtą; formuoti mokslinio mąstymo, eksperimentavimo, tyrimų įgūdžius; ugdyti oratorinius gebėjimus. Dalyviams įteiktos padėkos. Dėkojame Elzei, Liepai ir jų mokytojai Kristinai.

Tolerancijos savaitė

Vilniaus „Žiburio“ pradinėje mokykloje tradiciškai minima tolerancijos diena. Lapkričio 16-oji yra minima daugelyje demokratinių valstybių nuo 1995 m., kai UNESCO šią dieną paskelbė Tarptautine tolerancijos diena.

Mūsų mokyklos mokiniai su socialinė pedagoge Monika ir psichologe Simona bendravo ir diskutavo apie toleranciją ir jos reikšmę visuomenėje, žiūrėjo filmuką apie tinkamą elgesį, kūrė tolerancijos miestą ir su šokio mokytoju Šarūnu šoko draugystės šokį.

Dėkojame šokio mokytojui Šarūnui, socialinei pedagogei Monika ir psichologei Simonai už puikias ir linksmas tolerancijos pamokas.

#Walk15 „Mokyklos eina“ iššūkis

„Mokyklos eina“ iššūkis startavęs rugsėjo pradžioje pritraukė daugiau nei 540 mokyklų, kurios kartu jau dabar įveikė per 2,5 mlrd. žingsnių.

Vien žingsniuodamos atrankoje šalies ugdymo įstaigos kelis kartus viršijo praėjusių metų projekto rezultatus. Per pirmąjį „Mokyklos eina“ sezoną, trukusį pusę metų, mokyklos nužingsniavo atstumą, tolygų 13 kelionių aplink Žemės rutulį, kai tuo tarpu šiemet aplink planetą mokiniai ir mokytojai per du mėnesius jau apkeliavo 45 kartus.

Mes norime pasidžiaugti ir pasveikinti, kad esame aktyvi bendruomenė galinti žingsniuoti labai toli. Jūsų visų dėka mes nuėjome beveik 51 milijoną žingsnių, todėl mūsų mokykla  #walk15 programėlės MOKYKLOS EINA žingsnių iššūkyje apdovanota privačiu žingsnių iššūkiu ir virtualaus maršruto sukūrimu. Tad kurie mūsų mokykloje buvo aktyviausi? Kurių klasių bendruomenės nužingsniuoja daugiausiai? Tai sužinosime prisijungę prie mūsų mokyklos privataus iššūkio, kuris leis žingsniuoti ir varžytis klasių komandoms. Tris aktyviausias klasių komandas apdovanosime prizais.

Kaip prisijungti prie iššūkio skaitykite Mano dienyno laiške.

Vilniaus „Žiburio“ pradinėje mokykloje žingsniuoja visi!