Šachmatų būrelis

Registracija į būrelį

Būrelio vadovas Rytis Ratkevičius

Pradedantiesiems

Šia programa siekiama išmokyti vaikus žaisti šachmatais. Programos klausytojai yra supažindinami su šachmatų lenta ir figūromis, jų vertėmis bei pagrindinėmis žaidimo taisyklėmis. Mokymas vyksta pagal taisyklę „nuo paprasto prie sudėtingo“, todėl kiekviena programos tema yra pristatoma, sprendžiant vis sudėtingesnius uždavinius ir analizuojant vis sudėtingesnes pozicijas šachmatų lentoje. Programos metu įgytos žinios yra perteikiamos praktiniais pavyzdžiais, todėl vaikai sprendžia daug praktinių šachmatų užduočių ir turi galimybę dalyvauti mokyklos bei tarpmokykliniuose šachmatų turnyruose. Be to, programą išklausę vaikai mokomi sutelkti dėmesį, todėl gerėja dėmesio koncentracija, lavinama atmintis bei loginis mąstymas, žadinama vaizduotė ir kūrybiškumas, mokoma savarankiškumo, vystomas gebėjimas prognozuoti ir numatyti ateitį, o taip pat ugdomi bendravimo bei socializacijos įgūdžiai.

Pažengusiems

Šia programa siekiama tobulinti jau mokančių žaisti šachmatais vaikų žaidimo įgūdžius. Programos klausytojai yra mokomi taktinių ir strateginių šachmatų žaidimo paslapčių, t.y. dvigubo smūgio, šakutės, surišimo, atviro šacho ir užslėpto puolimo, tiesinio smūgio, figūros gaudymo, įviliojimo/išviliojimo, varžovo gynybos sugriovimo ir t.t. Mokymas vyksta pagal taisyklę „nuo paprasto prie sudėtingo“, todėl kiekviena programos tema yra pristatoma, sprendžiant vis sudėtingesnius uždavinius ir analizuojant vis sudėtingesnes pozicijas šachmatų lentoje. Programos metu įgytos žinios yra perteikiamos praktiniais pavyzdžiais, todėl vaikai sprendžia daug praktinių šachmatų užduočių ir turi galimybę dalyvauti mokyklos bei tarpmokykliniuose šachmatų turnyruose. Be to, programą išklausę vaikai mokomi sutelkti dėmesį, todėl gerėja dėmesio koncentracija, lavinama atmintis bei loginis mąstymas, žadinama vaizduotė ir kūrybiškumas, mokoma savarankiškumo, vystomas gebėjimas prognozuoti ir numatyti ateitį, o taip pat ugdomi bendravimo bei socializacijos įgūdžiai.