Žiburys gamtoje

Vilniaus „Žiburio“ pradinė mokykla įgyvendina Visuomenės aplinkosauginio švietimo projektą „Žiburys gamtoje“. Šio projekto tikslas – pradinių klasių mokinių gamtamokslinių kompetencijų ugdymas(is), kuriant žaliąsias erdves mokyklos kieme ir tyrinėjimų laboratoriją. Pastebime, kad dalis mokinių mažai pažįsta gamtą, turi mažai žinių apie žmogaus daromą teigiamą ir neigiamą įtaką aplinkai, gamtos reiškinių poveikį žmogaus gyvenimui. Siekdami žinias perteikti šiuolaikiškais ir aktyviais ugdymo būdais, kurie skatina kiekvieną mokinį veikti, kursime mokymosi erdves užtikrinančias galimybes tyrinėti, atrasti, pastebėti, daryti išvadas bei jausti.

Spalio 1 dieną gamtamokslinės patirties sėmėsi mūsų mokyklos mokytojai ir dalyvavo Almanto Kulbio seminare „Žaliosios erdvės“. Mokytojai sužinojau apie žaliųjų edukacinių erdvių įvairovę, tyrinėjo mokyklos kieme augančius augalus, stebėjo gyvūnijos pasaulį. Po seminaro mokytojai jau turi idėjų organizuoti pamokas „Boružėlės pieva“, „Kas gyvena po akmeniu?, „Invaziniai augalai“ ir kt. Daugiau sužinosite peržiūrėję prezentaciją „Pasivaikšiojimas su Almantu Kulbiu“ Mokyklos svetainės skyrelyje Mokytojams: