Mokymai Ispanijoje

posted in: ERASMUS+, Naujienos | 0

2020 m. vasario 17–21 dienomis, įgyvendinant ERASMUS+ projektą „Nerk giliau, tyrinėk drąsiau“, pradinių klasių mokytojos ir administracijos atstovės Gražina B ir Lina V. vyko į mokymus Tenerifės saloje, Ispanijoje. Mokymų tema „Kritinio mąstymo ugdymas per aktyvias veiklas“ siejasi su projekto veiklomis bei pradinių klasių mokinių kritinio mąstymo kompetencijų ugdymu. Kritinis mąstymas siejasi tiek su mokymu, tiek su mokymusi, tai procesas, kurio metu atrandama, atrenkama ir suvokiama informacija, analizuojami ir interpretuojami žinomi faktai, apibendrinamas ir įvertinamas žinių teisingumas. Tarptautiniai mokymai vyko La Laguna universitete, kuriame dalyvavo mokytojai iš 10 Europos valstybių. Mokymai vyko taikant aktyvius ir įtraukiančius ugdymosi metodus: vyko diskusijos ir debatai, organizuoti veiklų pristatymai, žaidimai, vykdyti bandymai, rengtos konferencijos, pasidalinta įvairių šalių patirtimi. Vykome į Pirmakultūrį ekologinį ūkį, ragavome čia užaugintų daržovių patiekalų, diskutavome apie klimato kaitą ir taršą. Įgyta pedagogine patirtimi dalinsimės su šalies pedagogais ir pritaikysime ugdymo procese su mokiniais.