Saugus grįžimas į kontaktinį ugdymą

Pradinis ugdymas nuo 2021 m. rugsėjo 1 d. bus vykdomas kontaktiniu būdu, laikantis Operacijų vadovo sprendimu patvirtintų saugumo priemonių, laikantis srautų nesimaišymo principo, atliekant patalpų vėdinimą ir dezinfekavimą.

Vaikams, ugdomiems pagal pradinio ugdymo programą, jiems esant ugdymo įstaigoje, kaukių leidžiama nedėvėti.

Mokiniai, dėl jų pačių ir visų saugumo, siekiant išlaikyti kontaktinį ugdymą, bus aktyviai raginami dalyvauti savanoriškame testavime.

Prieš sugrįžtant į ugdymo įstaigas visi mokiniai yra raginami atlikti savikontrolei skirtą greitojo antigeno testą, kai ėminys imamas iš nosies landos (1,5–2 cm). Taip bus užtikrintas saugus mokinių grįžimas į klases. Tad siekiant pasitikti rugsėjo 1-osios šventę saugiai, sudarysime sąlygas visiems mokiniams rugpjūčio 30–31 d. testuotis savikontrolei skirtais greitaisiais antigeno testais mokykloje.

Prasidėjus ugdymo procesui, mokinių testavimo procedūros vyks atsižvelgiant į ugdymo programas: 1–4 klasių mokiniai raginami testuosis kaupinių PGR metodu, kai tyrimas atliekamas kas 4–7 dienas. Tyrimui ėminius imsis iš nosies landos (1,5–2 cm nosies ertmės gylyje). Testavimas kaupinių PGR metodu bus vykdomas ugdymo įstaigos klasėje tik tais atvejais, jei testuotis sutinka ne mažiau nei 30 proc. visų klasės mokinių. Testuojami bus tik tie mokiniai, kurių tėvai neprieštarauja, tačiau kontaktiniame ugdyme privalės dalyvauti visi. Todėl raginame būti sąmoningais – didesnis testuojamųjų skaičius leis užtikrinti kuo didesnį saugumą bei galimybę užkirsti kelią viruso plitimui.

Testuotis nereikia persirgusiems ar turintiems antikūnų:
– jei prieš mažiau nei 210 dienų COVID-19 liga (koronaviruso infekcija) buvo patvirtinta tyrimais;
– jei prieš mažiau nei 60 dienų yra gavę teigiamą serologinio tyrimo atsakymą.

Testavimas yra nemokamas.