Nuolatinis tobulinimas

Lapkričio 15-18 d. 4d klasės mokytoja Milda ir 3a klasės mokytoja Vita kartu su 12 Vilniaus miesto mokyklų mokytojų, mokyklų vadovų bei pavaduotojų komandaa lankėsi Nyderlandų mokyklose, kurios savo vadybos bei ugdymo veiklas konstruoja Nuolatinio tobulinimo (angl. Continuous Improvement) metodikos pagrindu. Nuolatinis tobulinimas – tai LEAN sistemos atšaka, pritaikyta švietimo sistemai, leidžianti gerinti ugdymo kokybę, mokinių socialinę ir emocinę gerovę, pasiekimus. Kasdien taikomos priemonės padeda stebėti individualią, klasės pažangą, skatinama asmeninė mokinių atsakomybė už mokymosi rezultatus.

Vizito metu aplankytos 5 ugdymo įstaigos: nedidelės miestelio mokyklos, pagrindinė mokykla su profesine pakraipa bei mokykla, kurioje mokosi klausymo negalią turintys vaikai. Buvo smagu matyti, kaip vaikai papuošė savo mokyklas lietuviška atributika, įdomu pamatyti, kaip  Basisschool De Heggerank, mokykloje to paties srauto mokiniai mokosi tame pačiame aukšte ir juos sieja ta pati vizuali tematika (miškas, kopos, vandenynas, akmenys). Galėjome stebėti, kaip vyresnieji mokiniai paruošė pristatymus kaip jie taiko Nuolatinio tobulinimo metodikos veiklas, veda klasės susirinkimus. Buvo organizuotos diskusijos  su mokyklos vadovais bei dirbančiais mokytojais kaip jiems sekėsi įtraukti mokyklos bendruomenę naudoti Nuolatinio tobulinimo metodiką bei įrankius, kokie pokyčiai atsiranda mokyklose ją įgyvendinus.