2016 metai – bibliotekų metai Lietuvoje

Kas būtume be knygos, be rašto, be kalbos, be žodžių? Nebylūs, negirdimi, nematomi ir nežinomi. Gal ir nebūtume… Justinas Marcinkevičius yra palyginęs – „turime du karalius: Mindaugą, sukūrusį Lietuvos valstybę, ir Mažvydą, sukūrusį Lietuvos knygą.“

Minėdami Bibliotekų metus mokykloje, nusprendėme vykdyti vienos dienos projektą „Knyga – tai pasaulis, pasaulis – tai aš“. Kiekvienos klasės mokiniai kūrė spalvingą mokyklos knygos puslapį ir sukūrėme kitokią, įdomesnę mokyklos knygą. Surišta mokyklos knyga bus saugoma mokyklos bibliotekoje.

Šią dieną pirmą pamoką visa mokykla skaitė knygas, o ketvirtokai skaitė pirmokams. Mokykloje vyko „Nieko rimto“ leidyklos knygų mugė, susitikimai su rašytojais Vytautu Račicku ir Ieva Kasperavičiūte. Visi gaminome skaitomos knygos skirtuką, sprendėme kryžiažodžius apie knygas, nagrinėjome skaitomus tekstus. Tikime, kad šis projektas paskatins mokinius skaityti, kurti, atrasti ir augti kartu su knyga.