Kovas – draugystės mėnuo

Kaip ir kiekvienais metais, kovo mėnuo visoje Lietuvoje skiriamas kovai prieš patyčias. Mūsų mokykla į šią akciją įsitraukė mokiniams primindama, kad draugus reikia rinktis atsakingai, kad draugystę reikia puoselėti ir kad kiekvieno mūsų žodžiai ir veiksmai turi labai stiprią galią šalia esančiam žmogui. Draugystės mėnesio simbolis buvo Mikė Pūkuotukas, kurio nuostabias mintis apie draugystę ir draugus norėjosi prisiminti.

Visą kovą draugystės mėnesio kalendoriuje mokiniams buvo siūloma atlikti įvairias veiklas ir užduotis: daina ir piešinys draugui, filmukų, šokio ir tylos dienos, spalvotos dienos ir kita. Kiekvienoje klasėje buvo pakabintas Nuotaikų barometras, kurio tikslas – skatinti mokinius atpažinti kylančias emocijas, kalbėti kaip jaučiasi ir kas daro įtaką mūsų jausmams. Mokyklos koridoriuje pakabinome „Pasitikėjimo dėžutę“. Mokiniai galėjo anonimiškai pranešti apie juos neraminančius dalykus, patirtas patyčias ir kitus netinkamo elgesio atvejus. Mokinių kurtais  balionais papuošėme draugystės alėją. Mokyklos socialinė pedagogė Simona ir psichologė Sonata vedė pamokas apie draugystę ir bendravimą.