Stažuotė Maltoje

posted in: ERASMUS+, Naujienos | 0

įgyvendinant Erasmus+ KA1 projektą, „Įtraukusis ugdymas – kiekvienas yra svarbus“, pradinių klasių mokytoja Ignė ir mokyklos direktorė Lina 2023 m. spalio 26–30 dienomis dalyvavo stažuotėje Maltoje. Kartu su penkiais pedagogais iš Rumunijos kėlėme kvalifikaciją mokymuose „Digital Inclusion“. Mokymų metu nagrinėjome skaitmenizacijos galimybes Europoje, vykstančius procesus švietimo sistemose Lietuvoje, Maltoje ir Rumunijoje, aptarėme įvairių socialinių grupių skaitmeninio raštingumo kompetencijas. Mokymų metu lektorė Cynthia taikė įvairius metodus – pristatymas, darbas grupėse, praktinius-patiriminius, modeliavome situacijas ir ieškojome galimų skaitmeninių sprendimų taikymo pamokų metu. Pastebima, kad skaitmenizacija švietime turi ne  tik privalumų, bet ir iššūkių, neišnaudojamos visos skaitmeninio turinio galimybės, ne visada pamokų metu mokiniai turi galimybes aktyviai veikti naudojant skaitmenines technologijas ir įrankius. Ugdytos skaitmeninė, pažinimo, kūrybiškumo, kalbinė kompetencijos. Turėjome galimybę bendrauti ir bendradarbiauti su menininke iš Australijos bei apsilankėme Maltos Skaitmeninių technologijų centre. Smagu, kad mokymų metu aptarti skirtingų šalių kultūriniai skirtumai ir panašumai. Mokymų metu įgyta patirtimi dalinsimės su mokyklos pedagogais, praktiškai išbandysime tyrinėjimo metodus, diskutuosime apie mokinių skaitmeninių kompetencijų gerinimą.