Šiaurės šalių literatūros savaitė

Šiaurės šalių literatūros savaitė skirta skaitymo skatinimui, garsinio skaitymo, pasakojimo tradicijos puoselėjimui ir pažinčiai su Šiaurės šalių literatūra. Mokyklos bibliotekoje vyko paroda „Šiaurės šalių literatūra“. Džiaugiamės, jog Švedijos ambasados socialinių reikalų sekretorė J. Tijūnaitytė mokyklos bibliotekai padovanojo įvairios literatūros. Mokyklos bibliotekininkė Aušra visoms apsilankiusioms klasėms pristatydama parodą pasakojo įdomius faktus apie Astridos Lindgren gyvenimą ir kūrybą.

Šiaurės šalių literatūros savaitės metu bibliotekoje 4c klasės mokiniai kartu su anglų kalbos mokytoja Rimanta, pasikvietę kitų klasių mokinius, pristatė savo projektus anglų kalba „Who is  Pippi Longstocking?“ pagal A.Lindgren knygą „Pepė Ilgakojinė“. Taip pat buvo skaitomos-inscenizuojamos ištraukos iš šios knygos lietuvių ir anglų kalbomis, užduodami klausimai, kviečiama diskutuoti. 4b klasės mokiniai kartu su anglų kalbos mokytoja Rimanta aktų salėje pristatė projektą pagal Hanso Kristijano Anderseno pasaką „Bjaurusis ančiukas“ („Ugly duckling“), „Prisiminkim Hansą Kristijaną“. Mokiniai inscenizavo-įgarsino filmuką „Bjaurusis ančiukas“ anglų kalba, deklamavo eilėraščius, kūrė knygas. Buvo atliktas ir gulbės šokis. Jį nuostabiai sušoko 4b klasės mokinė Julija. Žiūrovai, 3d ir 4c klasės mokiniai, piešė iliustracijas.

Pagrindinė Šiaurės šalių literatūros savaitės idėja – tamsiausiu metų laiku uždegti žvakes ir skaityti. Mokykloje vyko rytiniai knygos skaitymai pagal A. Lindgren knygą „Emilis iš Lionebergos“.

Mokiniai visą savaitę skanavo mokykloje rastus QR kodus, kuriuos paruošė mokytoja Milda. Mokiniai atidžiai konspektavo užkoduotą informaciją ir sužinojo daug įdomių faktų apie Šiaurės šalių literatūrą. Šiuos faktus, geriausiai įsiminęs kiekvienos klasės mokinys, penktadienį, dalyvavo viktorinoje, kuri buvo skirta Šiaurės šalių literatūros savaitei paminėti. Viktoriną vedė mokytoja Gabrielė. Viktorinoje geriausiai sekėsi:

3c klasės mokinei Vakarei, ji viktorinoje užėmė I vietą,

II vietą užėmė 3d klasės mokinė Ernesta,

III vietą – 3a klasės mokinys Titas,

IV vietą – 2b klasės mokinė Adelė,

V vietą užėmė 4c klasės mokinys Aras.

Mokiniai buvo apdovanoti atminimo dovanėlėmis, kurias paruošė Švedijos ambasados socialinių reikalų sekretorė J. Tijūnaitytė. Džiaugiamės tokiu aktyviu mokinių įsitraukimu į savaitės veiklas. Linkime prasmingo laiko skaitant!